• Čitateľský maratón

•

Dňa 25.3.2014 sa v knižnici ZŠ uskutočnila súťaž v čítaní pod názvom "Čitateľský maratón".

V súťaži nešlo o rýchlosť a plynulosť čítania, ale o správnosť. Každý žiak prečítal v jednom kole jednu vetu, v ktorej sa nesmel pomýliť. Ak sa pomýlil, ale dokázal sa sám opraviť, zostal v súťaži aj naďalej. Žiaci museli oi celý čas sledovať čítaný text, nesmeli opustiť miestnosť, pitný režim mali zabezpečený. Každý jeden, ktorý súťaž opustil odchádzal s účastníckym listom, na ktorom mal zaznamenané svoje meno, poradie a čas, ktorý mu pripomenie, ako dlho vydržal pčítať bez prestávky. Po odchode zaznamenávali súťažiaci svoje pocity, podľa ktorých je zrejmé, že sa im súťaž páčila.

Mená žiakov, ktorí sa súťaže zúčastnili
          5. ročník 6. ročník 7. ročník 8. ročník 9. ročník
          Paulína Karabová Dalibor Marušic  Patrik Rapavý Klára Janovská Patrik Kosa
          Leura Dzurová Eva Rusnáková   Alexandra Matejčíková Paulína Karabová
          Mária Matejčíková      Simona Chudá  Terézia Rusnáková
                Lea Dzurová Adriana  Blašková
                  Dominika Prekopová

V súťaži sa uďeľovaľo len prvé miesto, ktoré získala Dominika Prekopová.  Víťazka čítala bez prestávky 1 hodina 2 minuty 16 sekúnd.  Získala diplom a knihu.

Víťazke blahoželáme a všetkým prajeme veľa radosti z čítania kníh!

Fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume.