• Týždeň zdravej výživy

• Týždeň zdravej výživy 14.10 – 18.10.2019

Téma:  FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVIA

V týždni od 14.10 do 18.10.2019 sa budeme na našej škole venovať zdravej výžive.

Cieľ projektu:   Podporiť u   žiakov   zdravý   životný   štýl,  viesť   ich    k   zdravej    výžive              a vhodnej životospráve,  motivovať deti k vytváraniu pestrej a výživnej stravy v domácom prostredí   a pripomenúť si 16. október – Svetový deň výživy.

Žiaci sa počas celého týždňa obliekajú podľa jednotlivých farieb a nosia zdravú desiatu.

Výstava ovocia a zeleniny na prízemí.

Rozšírenie ENV kútikov – separovaný zber – celý prvý stupeň, 5.A, 9.A

Na konci týždňa sa vyhodnotí najaktívnejšia trieda.

Týždenný program:

14.10. – Pondelok – ZELENÁ deň chleba, pečiva, obilnín, ryže a cestovín

15.10. – Utorok –  ČERVENÁdeň ovocia a zeleniny

16.10. – Streda – BIELAdeň mlieka a mliečnych výrobkov

Exkurzia Plantex Veselé – žiaci 1. stupňa

17.10. – Štvrtok –ŽLTÁdeň mäsa, rýb, vajec a strukovín

Žiaci prvého stupňa ŠARKANIÁDA – po veľkej prestávke (táto akcia je závislá od počasia a tak v prípade nepriaznivého počasia bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu a akcia sa presúva na nasledujúci deň) - na školskom dvore, kde si pod vedením svojich triednych pani učiteliek budú púšťať šarkanov..

Zodp. triedni učitelia na 1.stupni

18.10. – PiatokMODRÁ – deň vody, pitného režimu

Zdravotná príprava a základy prvej pomoci    - 1.stupeň – 8,00-9,00

- 2.stupeň – 9,30 – 10,30

Zdravotná príprava sa platí 1,30€ na žiaka

V piatok sa vyučovanie končí o 11,30 hod.