• Čitateľský maratón

• Dňa 28.3.2015 sa v knižnici ZŠ uskutočnila súťaž v čítaní pod názvom "Čitateľský maratón".

V súťaži nešlo o rýchlosť a plynulosť čítania, ale o správnosť. Každý žiak prečítal v jednom kole jednu vetu, v ktorej sa nesmel pomýliť. Ak sa pomýlil, ale dokázal sa sám opraviť, zostal v súťaži aj naďalej. Žiaci museli oi celý čas sledovať čítaný text, nesmeli opustiť miestnosť, pitný režim mali zabezpečený. Každý jeden, ktorý súťaž opustil odchádzal s účastníckym listom, na ktorom mal zaznamenané svoje meno, poradie a čas, ktorý mu pripomenie, ako dlho vydržal pčítať bez prestávky. Po odchode zaznamenávali súťažiaci svoje pocity, podľa ktorých je zrejmé, že sa im súťaž páčila.

Mená žiakov, ktorí sa súťaže zúčastnili
          5. ročník 6. ročník 7. ročník 8. ročník 9. ročník
          Zivčák Filip Korecová Lucia Vavruš Roman Rapavý Patrik Matejčíková Alexandra
          Segeš Martin Dzurová Laura   Polačiková Henrieta Janovská Klára
          Holík Adam Matejčíková Mária
            Čurilová Alica

V súťaži sa uďeľovaľo len prvé miesto, ktoré získala Matejčíková Alexandra 9.A.  Víťazka čítala bez prestávky  29 minút  13 sekúnd.  Získala diplom a knihu.

Víťazke blahoželáme a všetkým prajeme veľa radosti z čítania kníh!

Fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume.