• Týždeň zdravej výživy

•

V týždni od 14.10. do 18.10 sa budeme na našej škole venovať zdravej výžive, čím chceme podporiť u žiakov zdravý životný štýl, viesť ich k zdravej výžive a vhodnej životospráve, ochutnávkami motivovať žiakov k vytváraniu pestrej a výživnej stravy v domácom prostredí a pripomenúť si 16. október - Svetový deň výživy.

Téma: Med a včela medonosná

Počas celého týždňa sa budú  žiaci  prispôsobovať téme dňa oblečením a zložením svojej desiatej. Na záver sa vyhodnotí najaktívnejšia trieda.

Ovocie a zelenina - sú zdravé, obsahujú veľa vitamínov, šťavnaté, chutné, farebné.... A taký bude aj náš "Týždeň zdravej výživy". Farebný, zdravý a chutný. Počas neho budú mať žiaci možnosť okúsiť i plody, ktoré predtým nikdy nejedli. Spoznať nielen ich tvary, vôňu a chuť, ale predovšetkým ich dôležitosť pre zdravie človeka.

Program:

14.10. - Pondelok - Ovocný deň (červený)

Žiaci si prinesú svoje obľúbené ovocie ako súčasť desiaty a spoločne si vysvetlia význam konzumácie čerstvého ovocia. Naša škola sa zúčastňuje na európskom programe podpory konzumácie ovocia na školách "Školské ovocie".

15.10. - Utorok - Zeleninový deň (zelený)

V triedach budú prebiehať voľné besedy na tému zdravá výživa.

16.10. - Streda - Deň žltý- medový

Žiaci 1. stupňa  navštívia včelársky  náučný   chodník v Drahovciach, zúčastnia sa prednášky o                       mede a  prezentácie.

Po návrate žiaci tvoria výtvarné práce na danú tému, pod vedením triednych učiteľov.

17.10. - Štvrtok - Mliečny deň (biely)

Žiaci 2. stupňa  navštívia včelársky  náučný   chodník v Drahovciach, zúčastnia sa prednášky o                        mede a  prezentácie.

18.10. - Piatok - Deň modrý

V  posledný  deň  týždňovej  akcie  bude  Kvíz o mede a včelách,  kde  budú  zahrnuté všetky nadobudnuté  informácie, ktoré deti nadobudli počas týždňa zdravej výživy.

Vyhodnotenie  týždňa  zdravej  výživy.
          Vyhlásenie  najkrajších  výtvarných  prác a najaktívnejších  tried.
          Oboznámenie  s výsledkami  v školskom  rozhlase  cez 4.vyučovaciu hodinu.