• Olympiáda zo SJL

• Termín konania školského kola súťaže: 12. októbra 2016

Miesto konania: školská knižnica

Účastníci:

8. A: Mária Bieliková, Laura Dzurová, Martin Fuska, Natália Chudá, Dávid Holík, Ľubomír Karaba, Lucia Korecová

9. A: Adrián Šúst, Ema Kocianová, Nikola Cesneková, Dalibor Marušic, Nikola Ščipáková, Eva Rusnáková, Roman Vavruš

Zodpovedná učiteľka: Mgr. Lenka Vančová

Ďalšia učiteľka: Mgr. Stanislava Saganová

Podmienky súťaže: Súťaže sa zúčastňujú žiaci 8. a  9. ročníka, ktorí získali v triednych kolách najlepšie výsledky

Priebeh súťaže: Súťaž prebieha v dvoch kolách. Prvé kolo tvorí vedomostný test. Druhé kolo je transformácia jedného žánru na iný. Body v obidvoch kolách a zrátajú dokopy. Žiaci obidvoch ročníkov majú rovnaké zadania.

Hodnotenie súťaže: Výkony súťažiacich hodnotí porota v zložení Lenka Vančová a Stanislava Saganová. Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, získali diplomy a vecné ceny. Obhajca 1. miesta postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutoční 15. novembra v Piešťanoch.

Výsledky súťaže:

1. miesto  Mária Bieliková, 8. A