• Čitateľský maratón

•

Dňa 31.3.2011 sa na našej škole konala literárna súťaž Čitateľský maratón. Zúčastnili sa jej žiaci II. stupňa. Maratón sa konal v knižnici a súťažiaci čítali knihu od Matúša Kučeru s názvom Slovensko v dobách stredovekých.

V súťaži nešlo o rýchlosť a plynulosť čítania, ale o správnosť. Každý žiak prečítal v každom kole jednu vetu, v ktorej sa nesmel pomýliť. Ak sa pomýlil, ale dokázal sa sám opraviť, zostal v kole aj naďalej. Žiaci museli po celý čas sledovať čítaný text, nesmeli opustiť miestnosť, pitný režim mali zabezpečený. Každý jeden, ktorý súťaž opustil odchádzal s účastníckym listom, na ktorom mal zaznamenané svoje meno, poradie a čas, ktorý mu pripomenie ako dlho vydržal čítať bez prestávky. Po odchode zaznamenávali súťažiaci svoje pocity, podľa ktorých je zrejmé, že sa im táto súťaž páčila.

Mená žiakov, ktorí sa Čitateľského maratónu zúčastnili:

5. ročník: Paulína Drýmalová, Simona Chudá, Miroslava Karabová, Barbora Rusnáková

6. ročník: Adriana Blašková, Lucia Segešová

7. ročník: Monika Maceková, Diana Nitková

8. ročník: Kristína Gulová, Malvína Majtánová

9. ročník: Dominika Karabová, Natália Surová

V tejto súťaži sa udeľovalo len prvé miesto, ktoré získala Dominika Karabová z 9. ročníka. Víťazka čítala bez prestávky 1 hodinu, 10 minút a 11 sekúnd. Za svoj výkon získala diplom a knihu.

Fotografie vo fotoalbume.