• Koľko lásky?

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Koľko lásky?.

Veru veľa lásky sa zmestí do krabice od topánok aj naša škola sa rozhodla zapojiť do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" bližšie info - https://www.kolkolasky.sk/Vďaka ochote našich učiteliek, štedrým darom rodičov, šikovným detským rukám a dobrým srdiečkam sa nám podarilo pripraviť a následne poroznášať (15.12.2023) seniorom v našej obci 120 krabíc plných lásky. Deti našich seniorov milo prekvapili a potešili peknými darčekmi i krátkou návštevou. Dufáme, že o rok takéto milé predvianočné radostné dopoludnie budeme môcť opäť zorganizovať.

• Exkurzia Viedeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Viedeň.

Dňa 13. 12. 2023 sa žiaci 5. – 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Viedne. Najskôr sme navštívili čokoládovňu v Kittsee, kde sme si okrem nákupu rôznych čokoládových výrobkov pochutili na čokoláde, pralinkách a iných dobrotách. Potom sme sa presunuli do Brucku, kde si žiaci mohli nakúpiť či najesť sa. Na záver sme si pozreli historickú časť Viedne a zúčastnili sme sa vianočných trhov na Radničnom námestí, kde sme si vychutnali pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru. Pochutili sme si na výbornom punči či tradičných rakúskych dobrotách. Stromy Radničného parku sú ozdobené tisíckami svetiel, v stánkoch sme si mohli kúpiť suveníry, čokoládové pochúťky, hračky, vianočné ozdoby či kozmetiku. Spokojní a plní zážitkov sme sa večer vrátili domov pred drahovskú školu.

• Oznam školská jedáleň

• Odhlásiť žiaka zo stravy /elektronicky - zablokované odhlasovanie, telefonicky/ na posledný deň 21.12.2023 štvrtok, bude možné iba do utorka 19.12.2023 do 14:00 hod.

V prípade, ak nestihnete žiaka odhlásiť zo stravy na štvrtok 21.12.2023 z dôvodu choroby..., obed si môžete prísť prevziať v daný deň od 12:00-13:00 hod.

Dôvod - koncoročná uzávierka školskej jedálne

• Riaditeľské voľno

• iaditeľ ZŠ s MŠ Drahovce oznamuje že dňa 22.12.2023 (piatok) udeľuje riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

V prevádzke nebude školská jedáleň ani školský klub detí.

• Planetárium Hlohovec - exkurzia 1.B a 3. roč.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Planetárium Hlohovec - exkurzia 1.B a 3. roč..

Dňa 7.12.2023 sa 1. B a 3. ročník zúčastnili exkurzie do Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci v rámci vyučovacích hodín prvouky a prírodovedy. Pracovníci hvezdárne nás srdečne privítali. Najprv sme sa zoznámili s planetáriom, kde sme si pozreli zimnú oblohu. Cez astronomickú rozprávku sme sa dozvedeli o planétach a hviezde našej Slnečnej sústavy - Slnku. Na oblohe sme hľadali pyšnú Kasiopeju a princeznú Andromédu, ktorú zachránil hrdinský Perzeus. Využili sme aj učivo slovenského jazyka a vybrané slovo „pyšný“. Ďalej sme putovali slnečnou sústavou, kde sme videli meteory. Nakoniec nám pán astronóm Mocko pustil rozprávku - „Krava na mesiaci“ a farebnú vesmírnu laserovú šou. Druhou časťou našej exkurzie bola prehliadka pozorovateľne, kde nás pán astronóm Kožurko oboznámil s funkciou ďalekohľadov a pozorovaním Slnka a jeho protuberancií. Za všetko im ďakujeme, bolo to výborné.

• Týždeň informatiky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň informatiky.

Počas Týždňa informatiky (4 - 10. decembra) sa naša škola zapojila do Hodiny kódu, najväčšieho vzdelávacieho podujatia na svete. Viac ako 100 miliónov žiakov po celom svete už Hodinu kódu absolvovalo. Organizovaním Hodiny kódu chceme dať najavo, že naša škola má záujem učiť žiakov dôležité zručnosti potrebné do života v 21. storočí. Hodinu kódu sme zorganizovali, aby sme žiakom prinášali aktivity zamerané na programovanie. Počas hodín Informatiky žiaci 3.-8. ročníka riešili úlohy zamerané na programovanie. Ale aj naši druháci na hodine matematiky (nakoľko nemajú ešte informatiku) riešili programátorské úlohy. Projekt Hour of Code™ je súčasťou iniciatívy Týždeň informatiky [csedweek.org] a portálu Code.org [code.org]. Jeho ambíciou je predstaviť žiakom základy informatiky a programovania.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

Dňa 6.12. našu školu navštívil Mikuláš. Žiaci sa potešili tejto milej návšteve. Žiaci zo ZŠ touto cestou ďakujú za mikulášske balíčky pre 1.stupeň pánovi Jensovi Wendlandovi z firmy Technical Textiles s.r.o a taktiež ďakujeme Rade rodičov pri ZŠ Drahovce za poskytnutý príspevku na sladkosti do balíčkov pre žiakov 2.stupňa ZŠ i Nadácii Coop Jednota za džúsy.

• Beseda - oznam

• Dňa 11.12.2023 sa uskutoční beseda so spisovateľom Jurajom Berzedim s vydavateľstva Petit Press. Spisovateľ je autorom kníh o úspešných športovcoch: Petre Vlhovej a Marekovi Hamšíkovi, ktorí sa dostali vo svojich športoch na vrchol, hoci v detstve museli často zápasiť s rôznymi nástrahami, či už vo svojom športe, v škole i živote. Nikdy sa nevzdali a išli si za svojím cieľom. Besedy sa zúčastní aj spoluautorka detských knižiek Anita Ráczová.

Po skončení besedy je možné kúpiť si knižné tituly (viď foto) – cena každej knižky 10 €.