• Deň padlých

• Deň padlých 2015

Dňa 11.11. pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov sa žiaci spolu s učiteľmi pripoja k medzinárodnej výzve a dôstojne spomenú na všetky obete ozbrojených konfliktov, dvoch Svetových vojen a to bez rozdielu či patrili k víťazným, alebo porazeným armádam, vyznávali rôzne náboženstvá, boli rôznych národností alebo rás.

V piatok o 11 hodine zaznejú zvony v našej obci a ich hlas sa pripojí k hlasu 22 tonového "Zvonu mieru" v talianskom meste Rovereto (jeho obyvatelia ho odliali zo zbraní a nábojníc, ktoré po podpísaní prímeria pozbierali jeho obyvatelia na okolitých bojiskách) a k ďaľším zvonom na celom svete.

Žiaci na miestnom pamätníku položia kvety poľných makov (vlastnoručne vyrobené), ktoré sú symbolom tohoto dňa a zapália sviečky a kahance, aby svietili nie len na pamiatku padlým, ale aj všetkým živým na cestu k mieru a porozumeniu medzi ľuďmi celého sveta.