• Farebný týždeň zdravia - vyhodnotenie

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

V týždni od 19. do 23. októbra sa na našej škole uskutočnil týždeň zdravej výživy.
          Cieľom bolo podporiť u žiakov zdravý životný štýl, viesť ich k zdravej výžive a vhodnej životospráve. Snažili sme sa motivovať žiakov k vytváraniu pestrej a výživnej stravy v domácom prostredí a pripomenúť si 16. október - Svetový deň výživy.

Ovocie a zelenina - sú zdravé, obsahujú veľa vitamínov, šťavnaté, chutné, farebné....
          A taký bol aj náš Týždeň zdravej výživy - farebný, zdravý a chutný.

Každý deň bol zameraný na nejakú zdravú oblasť(ovocie, zelenina, pitný režim, mliečne výrobky...) a venovaný určitej farbe. Počas celého týždňa sa žiaci obliekali do farebného oblečenia, podľa toho, akej farby bol daný deň v týždni.

Žiaci súťažili o to, ktorá trieda bude mať najviac zdravých kusov ovocia či zeleniny na desiatu, a ktorá bude mať čo najviac oblečenia v príslušnej farbe dňa.
          Na desiatu si nosili len zdravé potraviny, nesladené nápoje. V rámci utužovania triedneho kolektívu si vymenili jablko so spolužiakom - ,,Daruj jablko“. Ochutnávali rôzne zdravé nápoje - ovocné šťavy, bylinkový čaj s medom a citrónom, ale i čistú pramenitú vodu.

V tomto týždni mali deti možnosť presvedčiť sa o tom, čo všetko okrem stravy nášmu telu prospieva -formou prezentácií, prednášok si obohatili svoje vedomosti, ale sa i niečo nové dozvedeli.

Zúčastnili sa prednášky v šk. knžnici- Čarodejka príroda a Jeme, aby sme žili (ASTRONYX).

Žiakov navštívil aj ,,Doktor zdravie“, ktorý veľmi zaujímavou, pútavou a hravou formou priblížil deťom, že nielen strava, ale i pohyb je pre naše telo dôležité. Nakoniec si spolu s deťmi aj zaspievali.

Koniec týždňa bol venovaný pohybu - žiaci mali možnosť vidieť (cvičenie) Workout - ukážky cvičení s vlastnou váhou, ako aj vyskúšať si dané cviky.

Žiaci na 1.stupni si tento týždeň už každoročne spestrili Šarkaniádou – púšťaním prinesených šarkanov na školskom dvore.

Vyhodnotenia
            OBLEČENIE DESIATA