• Farebný týždeň zdravia - vyhodnotenie

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVIA

sa na našej škole  uskutočnil od 17.10.2016 do 21.10.2016

V týždni od 17. do 21. októbra sa na našej škole uskutočnil týždeň zdravej výživy.

Cieľom bolo podporiť u žiakov zdravý životný štýl, viesť ich k zdravej výžive a vhodnej životospráve. Snažili sme sa motivovať žiakov k vytváraniu pestrej a výživnej stravy v domácom prostredí a pripomenúť si 16. október - Svetový deň výživy.

Ovocie a zelenina - sú zdravé, obsahujú veľa vitamínov, šťavnaté, chutné, farebné....

A   taký  bol  aj  náš   Týždeň zdravej výživy - farebný, zdravý a chutný.  Každý deň bol zameraný na nejakú zdravú oblasť(ovocie, zelenina, pitný režim, mliečne výrobky...) a venovaný určitej farbe.

Počas celého týždňa sa žiaci obliekali do farebného oblečenia, podľa toho, akej farby bol daný deň v týždni. Žiaci súťažili o to, ktorá   trieda  bude  mať   najviac   zdravých kusov ovocia či zeleniny na desiatu, a ktorá bude mať čo najviac oblečenia v príslušnej farbe dňa.

Na desiatu si nosili len zdravé potraviny, nesladené nápoje. Ochutnávali rôzne zdravé nápoje - ovocné šťavy, bylinkový čaj s medom a citrónom, ale i čistú pramenitú vodu. V tomto týždni mali deti možnosť presvedčiť sa o tom, čo všetko okrem stravy nášmu telu prospieva - formou prezentácií, prednášok si obohatili svoje vedomosti, ale sa i niečo nové dozvedeli.

V pondelok bol deň ovocia a zeleniny. Deti si nosili na desiatu veľa ovocia a zeleniny, obliekali sa do červenej farby.

V utorok bol deň chleba, pečiva, obilnín, ryže a cestovín. Žiaci prvého stupňa navštívili miestnu pekáreň, kde na vlastné oči mohli vidieť, ako sa vyrába chlieb a pečivo a presvedčiť sa, aká je práca pekárov dôležitá a namáhavá. Ako darček dostali od pekárov čerstvo upečené pečivo  a chrumkavé tyčinky. Obliekali sme sa do zelenej farby.

V stredu bol „biely deň“ – deň mlieka a mliečnych výrobkov. Žiaci prvého stupňa si vypočuli v školskej knižnici prednášku o zdravej výžive a zdravom životnom štýle. Tentokrát pekáreň navštívili žiaci druhého stupňa.

Vo štvrtok sme sa obliekali do žltej farby – bol deň mäsa, rýb, vajec a strukovín. Žiaci si nosili na desiatu šunku, vajíčka, rôzne pomazánky..

V posledný deň týždňa zdravej výživy, v piatok, žiaci tvorili vlastné plagáty o zdravej výžive, kde využili svoje nové poznatky a vedomosti z tejto oblasti. Tvorili individuálne, v skupinách, ale i veľké, celotriedne plagáty. Žiaci prvého stupňa sa zabavili púšťaním šarkanov na školskom dvore.

Počas celého týždňa sa konala súťaž – o najväčšiu aktivitu žiakov v obliekaní a nosení si zdravej desiatej. Žiaci ôsmeho ročníka počítali a zapisovali kusy oblečenia a desiatej.

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE:

OBLEČENIE