• Európsky deň jazykov

Ovládanie cudzích jazykov pomáha otvárať bránu k iným kultúram a spoločnosti. A prečo spomíname cudzie jazyky?

26. september je dňom, kedy každoročne oslavujeme Európsky deň jazykov. Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov.

Tento deň je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií. Cieľom týchto osláv je upozorniť verejnosť na dôležitosť štúdia jazykov,  podpora jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy a podpora celoživotného jazykového vzdelávania v školách i mimo škôl.

Žiaci 4. a 5. ročníka  zúčastnili činohernej anglicko-slovenskej rozprávky s pesničkami - A bold rabbit – Smelý zajko. Predstavenie je príbehom Zajka a jeho ženy na potulkách svetom. Popri Váhu prejdú Slovenskom až do Bratislavy, odtiaľ po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu obrovského žraloka sa doplavia do Afriky. Tam prežijú veľa dobrodružstiev. V rámci tohto veselého a vtipne podaného divadelného predstavenia  si  mohli žiaci hravou formou zdokonaliť vedomosti z anglického jazyka, vedieť porozumieť hovorenému a spievanému textu a zároveň mať jedinečný umelecký zážitok z činohernej rozprávky v cudzom jazyku. Divadelná adaptácia ponúkla hravosť, oživila detskú fantáziu, vďaka pesničkám a komediálnemu žánru bolo prijímanie divadelnej inscenácie plynulé a nenásilné.

Na našej škole sme oslávili Európsky deň jazykov na hodinách anglického jazyka. Žiaci sa dozvedeli niečo nové o rôznych európskych kultúrach, zasúťažili si, hrali rôzne hry, riešili kvízy a doplňovačky, vytvárali rôzne projekty a postery s cieľom podporiť bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy.

Európsky deň jazykov

26. september je dňom, kedy každoročne oslavujeme Európsky deň jazykov. Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov.