• Deň Zeme - 2.stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme - 2.stupeň.

Žiaci druhého stupňa sa v pondelok 22. apríla venovali aj aktivitám ku Dňu Zeme. 1. a 2. vyuč. hodinu sa učili podľa rozvrhu, potom sa spolu s triednymi pani učiteľkami zapojili do :

1. úpravy okolia školy (zbieranie odpadkov, zametanie, hrabanie, trhanie buriny, úprava fontány, ...) – každá trieda mala na starosti inú časť školského dvora, ktorú mala za úlohu skrášliť.

2. súťaže o NAJLEPŠIE ZRECYKLOVANÝ VÝROBOK – žiaci priniesli z domu rôzne nepotrebné a staré veci, ktoré by inak vyhodili a snažili sa im nájsť nové využitie a zrecyklovať ich.

3. výroby HMYZIEHO HOTELA – deti použili prírodné materiály, ktoré našli pri úprave okolia školy na školskom dvore alebo si ich priniesli z domu (debnička, plechovky, papierové rolky, kôra, šišky, konáriky, .... )

Všetky hmyzie hotely a zrecyklované výrobky boli vystavené v budove školy, kde si ich mohli všetci žiaci a pedagógovia prezrieť. Komisia zložená z asistentiek školy potom vybrala najlepšie a najkrajšie zvládnuté zadania. Najkrajšie vyrobený hmyzí hotel mali žiaci šiestej triedy a súťaž o najlepšie zrecyklovaný výrobok vyhrali žiaci piatej a ôsmej triedy.

• Čitateľský maratón

• Dňa 17. 4. 2024 sa v našej knižnici už tradične konala súťaž Čitateľský maratón. V knižnici sa zišlo 24 žiakov 5. – 9. ročníka, ktorí sú zdatní v čítaní. Ich úlohou bolo čítať text bez chyby. Ak sa žiak pomýlil, zo súťaže vypadol. Víťazkou sa stala žiačka 8. ročníka Nina Simčáková, ktorá dokázala čítať bezchybne 44 minút. Všetci žiaci boli odmenení účastníckym listom a sladkou odmenou. Víťazka si odniesla výhru v podobe knihy. Srdečne gratulujeme!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Čitateľský maratón.

• Obal na žiacku knižku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Obal na žiacku knižku .

Žiaci našej školy sa zapojili do výtvarnej súťaže "Grafický návrh obálky na žiacku knižku". Na hodinách výtvarnej výchovy pracovali na svojich návrhoch. Pani učiteľky mali ťažkú úlohu, vybrať len 3 najkrajšie práce, ktoré postúpili.

• Deň narcisov

• Aj tento rok môžu žiaci a zamestnanci našej školy podporiť zbierku Ligy proti rakovine, ktorá sa na našej škole uskutoční 18.4.2024 (štvrtok).

Za dobrovoľný príspevok vopred ďakujeme

• Motýle - projekt 1.B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Motýle - projekt 1.B.

V dňoch od 15.3. do 3.4. sme v triede robili projekt Motýle. Z troch húseničieķ sa zrodili tri motýle. Matej, Alex a posledná, tri dni po nich, Dianka. Mala menšie pokrčené krídielko. Neskôr sa narovnalo. Motýliky túžili po slobode. Nakŕmili sme ich cukrovou vodou a šťavou z pomaranča. Darovali sme im slobodu. Ďakujeme rodičom za pomoc a spoluprácu. ŽIaci 1.B

• Hollého pamätník - okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hollého pamätník - okresné kolo .

26. marca 2024 sa v Mestskej knižnici Piešťany konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník v prednese prózy. Našu školu reprezentovala Lilien Chiara Surová, žiačka 5. ročníka. V silnej konkurencii sa jej podarilo získať krásne druhé miesto. Srdečne blahoželáme

• Erste Financial Life Park - exkurzia Viedeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Erste Financial Life Park - exkurzia Viedeň.

Žiaci 6., 7., 8. a 9. ročníka sa zúčastnili exkurzie zameranej na finančnú gramotnosť v Erste Financial Life Park vo Viedni. Žiaci mali k dispozícii tablety, prostredníctvom ktorých komunikovali a riešili úlohy. Celá prehliadka bola realizovaná hravou formou, zameraná bola na podporu know-how v oblasti peňazí. Žiaci získali zručnosti potrebné na zodpovedné a nezávislé riadenie osobných financií a pochopili dôsledky rozhodnutí pri správe ich peňazí.

• Knižnica Piešťany - 1.B a 3.ročník

• Beseda a workshop s ilustrátorkou Hedvigou Gutierrez v Mestskej knižnici v Piešťanoch.Žiaci 1.B a 3.ročníka sa dňa 25.3.2024 v Mestskej knižnici v Piešťanoch zoznámili s ilustrátorkou Hedvigou Gutierrez, ktorá im priblížila svoju prácu ilustrátora prostredníctvom svojich ilustrácií v detských knihách. Žiaci pod vedením pani ilustrátorky mali za úlohu vytvoriť komix na témy ako:moje obľúbené zvieratká, môj superhrdina,môj jedálniček,môj sen. Žiaci dopĺňali svoj komix bublinami s textom.Pekne sa im to podarilo.Po ukončení workshopu žiakom urobila prehliadku knižnice pani knihovníčka. Nakoniec sa žiaci poďakovali pani knihovníčke a ilustrátorke.Žiaci sa už tešia na ďalšiu besedu so spisovateľom.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Knižnica Piešťany - 1.B a 3.ročník.